Lütfen Bekleyiniz...

Aids Belirtileri

Cinsel Yolla Bulaşan hastalıkların STD 10 PCR testinde aynı anda birden çok cinsel yolla bulaşan hastalık bakılabilmektedir. Cinsel Yolla Bulaşan STD 10 PCR testi hastalığa sebebiyet veren etkenin DNA ‘sına bakılan moleküler bir yöntemdir. Bu açıdan şüpheli temastan erken sürede sonuç vermektedir. Bir çok cinsel yolla bulaşan hastalık belirti vermeden hareket edebilmektedir. Tedavi için erken sürede tanı koyulması önemlidir. Cinsel Yolla Bulaşan STD 10 Pcr yönteminin avantajı tek çalışmada çok sayıda parazit, bakteri, virüs, tespit edilebilmektedir. STD 10 PCR testinde Cinsel Yolla Bulaşan hastalıklarla alakalı 11 etkene bakılmaktadır.

STD 10 PCR ile daha az zamanda daha çok hedef bölge çoğaltılabildiği için kullanışlı bir laboratuvar yöntemidir.

Şüpheli temastan sonra bakılması gereken bu etkenler enfeksiyon kaynaklı kısırlığa yol açabilmektedir. Cinsel yolla bulaşan ve toplumda yaygın olarak görülen Klamidya, Gonore, Mycoplasma ve Ureaplasma gibi cinsel hastalıklar spermin yapısını, hareket kabiliyetini, üretimini engelllemekte ve kısırlığa yol açabilmektedir. Toplum tarafından çok fazla bilinmeyen bu cinsel yolla bulaşan hastalıklardan kaynaklı kısırlıkta her iki partnerin tedavisinin beraber yapılması gereklidir. Tedavi sonrasında enfeksiyonun varlığı tekrar laboratuvar testleri ile araştırılmalıdır.

STD 10 Pcr Testi idrar, üretral akıntı, vaginal akıntı örneklerinden çalışılabilmektedir.
Merkezlerimizde Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarla ilgili STD 10 Pcr Testi yapılmaktadır.
STD 10 Pcr testi yaptırmak için size en yakın şubemize başvurabilirsiniz.
Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklarla alakalı STD 10 PCR testi için açlık veya tokluk fark etmemektedir.
STD 10 PCR Testi 2-3 günde sonuçlanmaktadır. Dilerseniz mail ortamında ya da online sonuç bölümümüzden de raporunuzu alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için merkezimizi arayarak hasta danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.


STD 10 PCR Nedir?

STD 10 PCR, Moleküler bir tanı yöntemidir. STD 10 Pcr çalışma yöntemi sayesinde; tek bir laboratuvar çalışmasında birden fazla virüs, bakteri, fungal veya paraziter etken saptanabilmektedir. Bugüne dek kullanıla gelen klasik Monoplex Pcr'a kıyasla STD 10 Pcr, hastalık yapan çok sayıda bakteri ve virüsü tek çalışma ile tespit edebilmektedir.


STD 10 Pcr Hızlıdır

Herşeyden önce PCR teknolojisine sahiptir bu da bariz bir hız üstünlüğü demektir. Çok kısa süre içinde hastalık yapan patojenleri saptayabilir, kültür yönteminde olduğu gibi günlerce patojenlerin üremesini beklemeye ve çoğaltılmasına gerek yoktur.


STD 10 Pcr Duyarlıdır

Hastalık yapan etkenin ( bakteri, virüs vs. ) DNA ’sına veya RNA ’sına bakıldığı için, çok az sayıda patojen etken olsa bile tespit edilebilir. Bu nedenle duyarlılığı yüksektir.


STD 10 Pcr Antibiyotiklerden Etkilenmez

Kültür yöntemlerinde bakteri, virüs gibi patojenler besiyerinde çoğaltılarak tespit yapılır, bazen patojenleri çoğaltmak mümkün olmayabilir. Örneğin hasta numune vermeden önce antibiyotik kullanmıştır ve patojenler ölçülebilecek miktarda çoğaltılamaz.

std10 testi

STD 10 Pcr yönteminde ise patojen etkenin genetik materyaline ( DNA, RNA ) bakıldığı için antibiyotiklerden etkilenmesi ve kültürde ürememesi durumu söz konusu değildir. Bu sebeple STD 10 Pcr yöntemi, kültür yöntemlerine göre iki kat daha fazla oranda etken patojen saptaması yapabilir. Dolayısı ile STD 10 Pcr yönteminde hem hastalığın var olup olmadığı, hem de tedavinin takibinde rahatlıkla kullanılabilir. STD 10 PCR yöntemi, diğer yöntemlere kıyasla çok daha yüksek teknolojiye sahiptir. Tek bir moleküler test çalışmasında virüs, bakteri, fungal etkenler ile paraziter etkenler birlikte saptanabilmekte ve yüksek hassasiyet ile kısa sürede erken tanı konulabilmektedir.


STD 10 PCR Testi Fiyatı

Mavi Laboratuarlar Grubu STD 10 Pcr testini kendi cihazlarında kendi uzman doktorlarının kontrolünde çalışmaktadır bu nedenle STD 10 Pcr testi ücreti daha düşüktür.

STD 10 Pcr testi fiyatını belirleyen etkenlerden bir diğeri de hangi hastalıkları araştırdığınızdır. STD 10 Pcr testi aynı anda 11 adet hastalık yapan patojen etkene bakabilmektedir, STD 10 Pcr testi ücretini belirleyen en önemli etken kaç hastalığa baktıracağınızdır.


STD 10 PCR testi fiyatı Sağlık Bakanlığı Kanunları gereği internet üzerinden verilememektedir.
STD 10 PCR testi ücreti için merkezimizi arayabilirsiniz.


STD 10 PCR Testi Nerede Yapılır ?

STD 10 PCR Testi Mavi Laboratuarlar Grubunun KADIKÖY ( Kozyatağı ) - FATİH ( Haseki ) - BEYLİKDÜZÜ ( Beykent ) şubelerinde yapılabilir. STD 10 PCR testi bir çok laboratuvar tarafından yapılamamaktadır. Kendi altyapısında RT-PCR cihazları bulunmayan laboratuvarlar üst düzey ve bu altyapıya sahip laboratuvarlara örneğinizi göndermektedir. STD 10 PCR testi kendi merkezlerimizde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzman doktorlarımızın kontrolünde, moleküler mikrobiyoloji mezun konusunda uzmanlaşmış personellerimiz tarafından test çalışılmaktadır.

cybh testleri
Güncel Yazılar
STD 10 PCR Testi
STD 10 testi ile tek seferde bir çok Cinsel Yolla Bulaşan Hastalığa bakılabilmektedir.
Herpes Simpleks ( HSV )
Herpes tanısı koyabilmek için Herpes (HSV) Testi bireyden kan numunesi alınarak yapılır.
Hepatit B
Hepatit B virüsü ile ortaya çıkan karaciğer hücre iltihabı olarak tanımlanır.

Bel Soğukluğu (Gonore)
Şüpheli bir cinsel temas sonrasında bel soğukluğu testi yapılması önerilmektedir.
Klamidya
Klamidya, cinsel ilişki yolu ile bulaşan sessiz ve sinsi bir hastalıktır.
HPV DNA
HPV, çoğunlukla cinsel yolla bulaşmaktadır ve dünyada yaygın olarak görülmektedir.