Aids Testi Ücreti

( Aids Testi Fiyatı )

Klamidya

AIDS Testi için ücret bilgisini Sağlık Bakanlığı yasaları gereği internet üzerinden veremiyoruz.

Bir çok HIV / AIDS Test yöntemi bulunmaktadır. Merkezimizi arayarak şüpheli temastan sonra geçen sürenize uygun olan HIV / AIDS testi yöntemini hasta danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. HIV/AIDS test ücreti hakkında hasta danışmanlarımızdan bilgi alabilir ya da iletişim formumuzu doldurarak öğrenebilirsiniz.

Mavi Laboratuvarlar Grubu, Anadolu yakasında Kadıköy ( Kozyatağı ), Avrupa yakasında Fatih ( Haseki ) ve Beylikdüzü ( Beykent ) olmak üzere İstanbul'un 3 farklı noktasında bulunan şubeleri ile AIDS Testi yaptırmak isteyenlere farklı lokasyon seçenekleri sunmaktadır.

AIDS Testi ücret bilgisi almak için TIKLAYINIZ.

AIDS Testi fiyat bilgisi almak için 0850 360 06 05 nolu hattımızdan merkezimizi arayabilirsiniz. AIDS Testi sonucunuz çıktığında cep telefonunuza kısa mesaj bilgisi gelecektir. HIV/AIDS testi sonucunuzu laboratuvarımızdan, internet üzerinden online sonuç bölümümüzden yada kayıt sırasında vermiş olduğunuz mail adresinizden e-mail olarak alabilirsiniz.


Aids bir hastalıktır bu hastalığa HIV isimli bir virüs neden olmaktadır. HIV virüsünü tespit etmeye yarayan birden fazla laboratuvar testi bulunur. Aids testinin fiyatı bu testlere göre farklılık gösterir. Örneğin, hiv elisa testi fiyatı ile Hiv Pcr testi fiyatı veya hiv duo ultra testi fiyatı aynı değildir. Öncelikle hangi aids testi fiyatını aradığımızı bilmemiz gerekmektedir. Bu testlerden bazıları hiv antijenini ararken bir diğeri HIV virüsüne karşı savunma sisteminin oluşturduğu antikorları arar. Bazı testler ise örneğin hiv duo ultra gibi 4.nesil testler hem antijeni hem de antikoru birlikte araştırır. Doğal olarak aids testi fiyatını belirleyen meliyet farklılıkları ortaya çıkar.


Peki neden bu kadar farklı aids ( HIV ) testi var, neden fiyatları farklı?

Her testin laboratuvar çalışma yöntemi farklıdır yani birbirinden çok farklı yöntem ve cihazlarla çalışılan testlerdir, aids testi fiyatını belirleyen en önemli etkenlerden birisi bu laboratuvar çalışma yöntemleridir, elisa yöntemi, pcr yöntemi, 4.nesil test olması gibi farklılıklar fiyatı etkilemektedir.


Bu yöntem farklılıkları neyi değiştirir?

Bazı aids testi çalışma yöntemleri diğerlerine nazaran çok daha erken hiv virüsünü tespit eder yani erken tanı imkanı verir örneğin hiv duo ultra isimli aids testi fiyatının farklı olmasının nedeni de budur.


Aids testi yöntemleri arasında başka ne farklar vardır?

Her aids testinin farklı bir HIV virüsü saptama hassasiyeti vardır, analitik ve saptama hassasiyeti aids testi fiyatını belirleyen bir diğer etkendir. Örneğin hiv duo ultra isimli aids testinin %99.88 lik özgül güvenilirliği bulunmaktadır.

HIV / AIDS Makaleleri

mavilab logo

Bu internet sitesi Mavi Laboratuarlar Grubu tarafından hazırlanmaktadır. Bu internet sitesinde yer alan içerik sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitedeki bilgilerin, hekim muayene ve konsültasyonu sonucu sağlanan bilgilerle kıyaslanamayacağı kullanıcılar tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.