Lütfen Bekleyiniz...


AIDS TESTİ FİYATI

Hiv testi fiyatı

Yöntemleri arasında farklar bulunan bir çok aids testi bulunmaktadır, ve bu yöntem farklılıkları aids testi fiyatını etkilemektedir. Aids testi fiyatlarını belirleyen sadece bu farklılıklar değildir elbet, aids testini kendi cihazları ile yapamayan, bu cihazlara sahip olmayan kuruluşlar, hastadan kanı alıp farklı bir laboratuvara göndermektedir doğal olarak onların aids testi fiyatları daha yüksek olmaktadır. Mavi laboratuvar Grubunda tüm aids testleri kendi cihazlarımızda kendi uzman doktorlarımızın gözetiminde çalışılmaktadır. Diğer kurumların yaptığı gibi hastalarımızdan alınan laboratuvar numuneleri kuryeler aracılığı ile oradan oraya taşınmayız. Bu durum hem daha sağlıklı sonuçlar almamızı hem de daha hızlı sonuç almamızı sağladığı gibi maliyetlerimiz açısından daha uygun fiyatlarla aids testi fiyatını belirlememizi sağlamaktadır.


Aids testi ne zaman yapılmalı?

Her aids testi her zaman çalışılmaz, burada belirleyici olan aids testi fiyatı değil şüpheli ilişkinin üzerinden kaç gün geçtiğidir. Bu çok önemlidir; şayet erken tanı koymak gerekiyor ve henüz şüpheli temasın üzerinden çok kısa bir süre geçmiş ise hiv rna pcr testi yapmak gerekir.

Hiv rna pcr testi bir aids testi çeşitidir direk olarak hiv vürüsünün genetik materyali çoğaltılmak suretiyle ölçülebilir ve tanımlanabilir hale getirilmesi yöntemidir. Aids testi fiyatı açısından evet hiv rna pcr testi nispeten daha pahalı bir aids testi fiyatına sahiptir ancak en erken tanıyı hiv rna pcr testi verir.

Aids testi fiyatı

Aids testlerini birbirinden ayrıran aids testi fiyatları değildir, çalışma yöntemleri ve araştırılan unsur en önemli farktır. Erken tanı açısından bir diğer aids testi Hiv DUO Ultra testidir, şüpheli ilişkinin 14.gününden itibaren kandaki p24 isimli antijeni en erken yakalayan testtir. Aids testi fiyatları açısından Hiv duo ultra testi fiyatı, diğer antikor arayan testlerden biraz daha pahalıdır ancak erken tanı açısından en uygun testtir.

Hiv DUO Ultra testi hem antijen hem de antikorları bulan kombine bir testtir, aklınızda şüphe bırakmaz güvenilirliği en üst düzeyde olan testtir bu özelliği ile aids testi fiyatları açısından daha üst segmentte yer almasını da hak etmektedir.

Aids testi çeşitleri

Aids cinsel yolla bulaşan bir hastalıktır, bu hastalığa Hiv isimli bir virüs neden olmaktadır. Hiv virüsünü tespit etmeye yarayan birden fazla laboratuvar testi bulunur. Aids testi fiyatı bu testlere göre farklılık gösterir. Örneğin, hiv elisa testi fiyatı ile Hiv Pcr testi fiyatı veya hiv duo ultra testi fiyatı aynı değildir. Öncelikle hangi aids testi fiyatını aradığımızı bilmemiz gerekmektedir. Bu testlerden bazıları hiv antijenini ararken bir diğeri Hiv virüsüne karşı savunma sisteminin oluşturduğu antikorları arar. Bazı testler ise örneğin hiv duo ultra gibi 4.nesil testler hem antijeni hem de antikoru birlikte araştırır. Doğal olarak aids testi fiyatını belirleyen maliyet farklılıkları ortaya çıkar.

Aids testi fiyatı

Bir çok hastamız aids testi fiyatını öğrenmek istemektedir, internet üzerinden aids testi fiyatı araştırması yapmaktadır. Elbette bütçe önemlidir ancak daha önemli olan şey sağlığımızdır. Yukarıdaki yazımızdan da anlaşılacağı gibi; her aids testi fiyatından ziyade ne zaman çalışılması gerektiği ve neyi araştırdığı konusunda birbirinden ayrılmaktadır. Doğru zamanda doğru aids testini yaptırmak gerekir aksi halde sadece aids testi fiyatına bakarak test yaptırılmaz.

Bir çok Hiv / Aids Test yöntemi bulunmaktadır. Merkezimizi arayarak şüpheli temastan sonra geçen sürenize uygun olan Hiv / Aids testi yöntemini hasta danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. Aids testi fiyatı hakkında hasta danışmanlarımızdan ve hiv aids konusunda uzman doktorlarımızdan bilgi alabilir, test öncesi ücretsiz olarak görüşebilirsiniz.

Aids testi hangi bölümde yapılır?

Mavi Laboratuvarlar Grubu, Anadolu yakasında Kadıköy ( Kozyatağı ), Avrupa yakasında Fatih ( Haseki ) ve Beylikdüzü ( Beykent ) olmak üzere İstanbul'un 3 farklı noktasında bulunan şubeleri ile cazip fiyatlarla aids testi yaptırmak isteyenlere farklı lokasyon seçenekleri sunmaktadır.

Aids Testi fiyatı hakkında bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Aids Testi fiyat bilgisi almak için 0850 360 06 05 nolu hattımızdan merkezimizi arayabilirsiniz. Aids Testi sonucunuz çıktığında cep telefonunuza kısa mesaj bilgisi gelecektir. Hiv / Aids testi sonucunuzu laboratuvarımızdan, internet üzerinden online sonuç bölümümüzden yada kayıt sırasında vermiş olduğunuz mail adresinizden e-mail olarak alabilirsiniz.

Aids test fiyatından önce doğru laboratuvarı bulmak önemlidir.

  • Cihazları var mı?
  • Kanları kurye ile başka yere mi gönderiyor ?
  • Testleri kendi mi çalışıyor ?
  • Hiv ve aids konusunda uzman doktorları var mı?
  • Test sonuçlarını ne kadar kısa süre içinde verebiliyor ?
  • Çıkan sonuçların gizliliğini önemsiyor mu?
  • Email, SMS bildirimi, web üzerinden online sonuç verme gibi teknolojilere sahip mi?

Tüm bu unsurlar sağlığınız açısından aids testi fiyatından önce gelmelidir.

Güncel Yazılar
Hiv / Aids Belirtileri
Hiv / Aids Belirtileri
Aids belirtileri virüs vücuda girdikten sonra her evrede farklılıklar
Hiv / Aids Nasıl Bulaşır
Hiv / Aids Nasıl Bulaşır
HIV pozitif bir partnerle korunmasız cinsel ilişki kuran kişinin farklı bir
Hiv / Aids Testi
Hiv / Aids Testi
AIDS hastalığının sebebi olan HIV virüsünü tespit etmeye yarayan bir

Hiv DUO Ultra Testi
Hiv DUO Ultra Testi
Hiv Duo Ultra testi p24 antijenini ve HIV 1/2 antikorlarının birlikte
Hiv RNA PCR Testi
Hiv RNA PCR Testi
HIV tanısında en erken ve en sağlıklı bilgiyi "HIV RNA PCR testi" verir. Bu
Hiv ELISA Testi
Hiv ELISA Testi
Günümüzde AIDS hastalığına sebep olan HIV enfeksiyonu yönünden