Uzm.Dr. Sema GÜLDÜREN

Uzm.Dr. Sema GÜLDÜREN

Uzm.Dr. Sema GÜLDÜREN

 • Branşı: Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı
 • Hastane veya Merkez: Mavi Laboratuarlar Grubu Haseki Şubesi
 • Eğitimi: Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
 • Tıbbi İlgi Alanları: HIV/AIDS Viral Hepatitler, İmmünoloji, HIV/AIDS, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, Human Papilloma Virüs ( HPV ), Hepatitler, Bakteriyel Enfeksiyonlar, Viral Enfeksiyonlar, Tüberküloz
 • Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

  İhtisasını Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji bölümünde tamamlamıştır.
  2006 yılına kadar Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve HIV /AIDS kliniğinde çalışmıştır. 1995 – 2006 yılları arasında Enfeksiyon Hastalıkları ve HIV/AIDS hakkında değişik tarihlerde kongre,seminer katılımları bulunmaktadır. KLİMİK Üyeliği bulunmaktadır.
 • Yayınları ve Sunumları:

  Değişik zamanlarda ANKEM dergisinde HIV/AIDS hakkında sunumları ve çalışmaları bulunmaktadır.

  http://www.ankemdernegi.org.tr/ANKEMJOURNALPDF/ANKEM_18_3_172_175.pdf

  Uzm.Dr. Sema GÜLDÜREN Son 5 yıllık dönemde izlediğimiz hepatit olgularının değerlendirilmesi. 17. ANKEM Klinikler ve Tıp Bilimleri Kongresi, (Poster) (Yayın No:1139484)

  Uzm.Dr. Sema GÜLDÜREN (2002). Toplum kökenli üriner enfeksiyonlarda etkenler ve ilk seçenek olarak önerilen antibiyotiklere duyarlılıkları. 17. ANKEM Klinikler ve Tıp Bilimleri Kongresi, (Poster) (Yayın No:1139448)

  2008 yılından itibaren Mavi Laboratuarlar Grubu Haseki şubesinde Uzman Doktor olarak görev yapmaktadır.

mavilab logo

Bu internet sitesi Mavi Laboratuarlar Grubu tarafından hazırlanmaktadır. Bu internet sitesinde yer alan içerik sadece bilgilendirme amaçlı olup, herhangi bir şekilde tıbbi öneri verme veya herhangi bir hekim-hasta sağlama amacı ile oluşturulmamıştır. Sitedeki bilgilerin, hekim muayene ve konsültasyonu sonucu sağlanan bilgilerle kıyaslanamayacağı kullanıcılar tarafından göz önünde bulundurulmalıdır.